Dla dorosłych

Proponujemy warsztaty o następującej tematyce:

 Apiterapia

Wykorzystanie produktów pszczelich w utrzymaniu i odzyskaniu zdrowia.

Warsztaty cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród kół seniorów, rodziców dzieci często chorujących, osób nastawionych na naturalne i nieinwazyjne metody leczenia. Podczas ok 2-godzinnego spotkania przedstawimy Państwu podstawowe produkty pszczele oraz możliwości wykorzystania ich w apiterapii, omówimy zastosowanie i skład chemiczny każdego z nich, podpowiemy gdzie i kiedy najlepiej zaopatrzyć się w naturalne produkty pszczele oraz podarujemy książeczkę z przepisami i opisem niektórych metod leczenia produktami pszczelimi.

 

Warsztaty dla początkujących pszczelarzy

Niektórzy twierdzą, że uczymy się najlepiej przez popełnianie błędów. W pszczelarstwie niestety błędy potrafią bardzo wiele kosztować, nie tylko tego konkretnego pszczelarza, ale również wszystkie pasieki sąsiadujące.  Dlatego przygotowaliśmy kurs wstępny dla osób, które planują złożenie pasieki lub założyły ją bez przygotowania. Podczas kursu dowiecie się m.in. od czego rozpocząć własną drogę w pszczelarstwie, jakie należy spełnić wymagania, aby nasza pasieka działała legalnie, jak planować pracę w pasiece zgodnie ze zmianami atmosferycznymi, jak rozpoznawać i leczyć podstawowe choroby pszczół itp.

Zajęcia prowadzą

Roman Bułka

Pszczelarz z 50-letnim doświadczeniem, rzeczoznawca chorób pszczelich, mistrz pszczelarstwa, członek Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych. Z wykształcenia inżynier mechaniki maszyn rolniczych, co skutkuje wieloma autorskimi rozwiązaniami w obsłudze pasieki. Swoje długoletnie doświadczenie ugruntowuje ciągle czytanymi książkami oraz udziałem w szkoleniach- w dużej mierze już w roli prelegenta. Właściciel Zawodowego Gospodarstwa Pszczelarskiego Med-Apis. Pasjonat apiterapii (leczenia produktami pszczelimi), który metody promowane m.in., przez prof. R. Czarneckiego oraz prof. A. Stojko wykorzystuje zarówno we własnym życiu, jak również u innych osób. Ciągły badacz i poszukiwacz twierdzący, że pszczelarstwo to prawdopodobnie najtrudniejszy, ale też najbardziej satysfakcjonujący dział rolnictwa.

Lubomir Demkowycz

Samodzielnie prowadzi pasiekę od 2013 roku, absolwent kursu pszczelarskiego. Ukończył studia licencjackie w kierunku Ochrona Środowiska (Uniwersytet Gdański) oraz zdobył tytuł magistra biologii środowiskowej (Akademia Pomorska) broniąc pracę o chorobach pszczół. Jego szczególne zainteresowania to współczesne nurty w pszczelarstwie: nowe metody zwalczania oraz zapobiegania chorobom, innowacyjne rozwiązania w infrastrukturze pasiecznej itp. Poza pasieką wędrowną posiada kilka przydomowych pni, dzięki czemu stale monitoruje, diagnozuje i ocenia jej stan.