Dla dzieci

Prowadzimy zajęcia stacjonarne – w zagrodzie – jak również wyjazdowe:

maksymalnie +/- 100km od Bytowa ( dalsze odległości do indywidualnych ustaleń)

Wiadomości prosto z ula

 

 

Warsztaty pszczelarskie dla przedszkoli oraz szkół podstawowych.
Podczas spotkania posłuchamy ciekawostek o pszczołach, ubierzemy stój pszczelarza, obejrzymy prawdziwe pszczoły w szklanym ulu oraz wykonamy świece z wosku pszczelego.

Wióry lecą!

 

 

Warsztaty stolarskie, o drzewach i drewnie dla dzieci od 3. roku życia oraz szkół podstawowych. Podczas spotkania poznamy tradycyjne narzędzia stolarskie, nauczymy się rozróżniać charakterystyczne drzewa oraz zbierzemy liście do liściennika. Ponadto wysłuchamy opowieści o drzewach oraz wykonamy pracę z drewna- wyklejane karmniki dla ptaków, które trzeba będzie samodzielnie wyszlifować i przygotować.

Źródło życia

 

 

Warsztaty dla przedszkolaków i uczniów klas I-III, podczas których porozmawiamy o najważniejszej substancji na Ziemi. Zastanowimy się dlaczego należy oszczędzać wodę, czyim jest ona środowiskiem życia i dlaczego tak bardzo jej potrzebujemy. Ponadto weźmiemy udział w kilku eksperymentach z wodą w roli główną i pomalujemy szklane butelki na wodę, które uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Eksperymenciaki

 

 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się po co nam chemia i fizyka oraz jak bezpiecznie z nich korzystać. Ponadto wykonają wspólnie kilka doświadczeń, a na koniec stworzą własną masę sensoryczną z naturalnych składników, którą każdy uczeń zabierze do domu.

Czas na las

 

 

Zajęcia leśne dla przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas zajęć dowiemy się po co nam las i czyim jest domem. Zastanowimy się co zrobić, aby chronić ten ekosystem oraz czego absolutnie nam nie wolno. Każde dziecko otrzyma również pudełko na „skarby lasu”, które najpierw ozdobimy, a następnie zapełnimy wg wzoru.

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

 

 

Uczestnicy otrzymują elementy, materiały i narzędzia niezbędne do wykonania wybranej pracy. Zajęcia są w pełni praktyczne, bez wstępnej teorii czy prelekcji. Spotkania przeznaczone dla osób w wieku 14- 100 lat.

Do wyboru: lampiony drewniane, pszczeli zestaw upominkowy, makrama.

Warsztaty świąteczne

 

 

Aktualne propozycje prac do wykonania podczas warsztatów Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych znajdują się w pliku pdf „pobierz aktualną ofertę”