Dla dzieci

Prowadzimy zajęcia stacjonarne – w zagrodzie – jak również wyjazdowe:

maksymalnie +/- 100km od Bytowa ( dalsze odległości do indywidualnych ustaleń)

Wiadomości prosto z ula

 

 

Warsztaty pszczelarskie dla przedszkoli oraz szkół podstawowych.
Podczas spotkania posłuchamy ciekawostek o pszczołach, ubierzemy stój pszczelarza, obejrzymy prawdziwe pszczoły w szklanym ulu oraz wykonamy świece z wosku pszczelego.

Wióry lecą!

 

 

Warsztaty stolarskie, o drzewach i drewnie dla dzieci od 3. roku życia oraz szkół podstawowych. Podczas spotkania poznamy tradycyjne narzędzia stolarskie, nauczymy się rozróżniać charakterystyczne drzewa oraz zbierzemy liście do liściennika. Ponadto wysłuchamy opowieści o drzewach oraz wykonamy pracę z drewna- wyklejane karmniki dla ptaków, które trzeba będzie samodzielnie wyszlifować i przygotować.

Czas na las

 

 

Zajęcia leśne dla przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas zajęć dowiemy się po co nam las i czyim jest domem. Zastanowimy się co zrobić, aby chronić ten ekosystem oraz czego absolutnie nam nie wolno. Każde dziecko otrzyma również pudełko na „skarby lasu”, które najpierw ozdobimy, a następnie zapełnimy wg wzoru.

Od ziarenka do bochenka

 

 

Zajęcia dla wszystkich- bez ograniczeń wiekowych. Podczas zajęć poznamy charakterystyczne zboża, dowiemy się jak powstaje mąka, oraz spróbujemy samodzielnie ją wyprodukować. Porozmawiamy też o tradycyjnych narzędziach młynarza i zbadamy drogę, jaką musi pokonać ziarenko, aby stać się bochenkiem. Następnie wspólnie przygotujemy drożdżówki, które upieczemy w tradycyjnym piecu zewnętrznym opalanym drewnem.

Niezłe ziółko

 

 

Zajęcia dla wszystkich- bez ograniczeń wiekowych. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, czym są zioła oraz jak możemy je wykorzystać. Poznamy charakterystyczne rośliny jadalne i użytkowe, które możemy znaleźć podczas spaceru i takie, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogródku. Będziemy też wąchać, przesypywać itd. Na zakończenie każdy uczeń skomponuje własną superzdrową, ziołową herbatę, którą w ozdobionym przez siebie, ekologicznym woreczku zabierze do domu.

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

 

 

Uczestnicy otrzymują elementy, materiały i narzędzia niezbędne do wykonania wybranej pracy. Zajęcia są w pełni praktyczne, bez wstępnej teorii czy prelekcji. Spotkania przeznaczone dla osób w wieku 14- 100 lat.

Do wyboru: lampiony drewniane, pszczeli zestaw upominkowy, makrama.

Warsztaty świąteczne

 

 

W czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wykonujemy piękne stroiki na plastrze drewna, ze świecą z wosku pszczelego oraz zimowymi ozdobami. Przed Wielkanocą ozdabiamy jajka drewniane XXL różnymi technikami: farby, decoupage, doklejanie ozdób.